SMBJ130CA
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
SMBJ130CA
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 209 V
Breakdown Voltage : 144 V to 159 V
Series : SMBJ130CA
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Fairchild Semiconductor
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 130V 600W SMB Bidirectional